Nasze występy na youtube:
UnWind Band-Mr.Pink (Cover)
Randka na Księżycu (Cover)
Old School Rockers

Informuję, że z powodu problemów serwera serwisu yoyo.pl, forum
pod adresem: http://www.tulkas.yoyo.pl/ będzie chwilowo nieczynne
W imieniu serwisu przepraszam i zapraszam do odwiedzin w terminie pózniejszym.
Zapraszam do Enter Art!
Od poniedziałku 24 sierpnia 2009 roku, zaczyna się kolejny semestr nauczania.
W tym roku lekcję odbędą się w stowarzyszeniu artystów o nazwie Enter Art! Co to oznacza? Oznacza to jedynie zmianę miejsca (ul. Mielżyńskiego) oraz spadek ceny lekcji przy tej samej jakości usług.
Kurs obejmuje zajęcia indywidualne z nauczycielem oraz bogate materiały edukacyjne
Cena jednej lekcji w ramach standardowego kursy wynosi ok. 30 zł za godzinę. Przy opłacie miesięcznej za 4 lekcje z góry płaci się jedynie 100 zł za 4 lekcje. Istnieje możliwość zapisania się na jedną ekcje próbną, a decyzję o uczestnictwie w kursie można podjąć po jej odbyciu. Lekcje są prowadzone indywidualnie, zarówno na poziomie początkującym jak i zaawansowanym z możliwością ustalenia godzin zajęć. Wszystkie osoby zainteresowane grą na gitarze basowej zachęcam do zapisywania się na zajęcia :) Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc pod numer 603-809-272. Zatem zapraszam zarówno dotychczasowych jak i nowych uczniów!!

Demo zespołu HeartBeat!
Już od pewnego czasu w internecie dostępne jest demo zespołu HeartBeat!!
Utworów można posłuchać na stronie: http://www.myspace.com/heartbeatband
Dziękuję bliskim i przyjaciołom za wsparcie w nagraniu tego dema.

Zapraszam na Jam Session Celtycko-Poetyckie!
Szczegóły: Celtyckie Jam Sessions.pdf


Zapraszam na Warsztaty Muzyczne w Poznaniu!
Od 23 do 27 lutego 2009 w Konserwatorium Muzycznym w Poznaniu (CK Zamek) odbędą się bezpłatne warsztaty muzycznej obejmujące: prezentacje instrumentów, ciekawostki muzyczne, otwarte lekcje, zespół wokalny, konsultacje oraz wykłady.
Miło mi poinformować, że wśród tych zajęć znajdą się również prowadzone przeze mnie otwarte lekcje gry na gitarze basowej oraz lekcje gry zespołowej pt. "dwie gitary". Warsztaty przeznaczone są dla wszystkich - nawet tych którzy wcześniej nie mieli kontaktu z instrumentem. Zajęcia są bezpłatne i nie wymagają wcześniejszej rezerwacji jednak ilość miejsc w salach jest ograniczona. Warsztaty odbywają się w godzinach 11 - 16. Szczegółowy plan muzycznych ferii znajdziecie tutaj: Ferie w konserwatorium.

Poradnik basisty - darmowe materiały
Zgodnie z życzeniem zamieszczam do prywatnego użytku fragmenty opracowanych przeze mnie materiałów edukacyjnych. Znajdziecie je w dziale materiały do gry.

W związku ze wzrostem liczby odwiedzin na mojej stronie (średnio 8 osób dziennie) czuje się wyróżniony i jednocześnie zobowiązany żeby ją dalej rozbudowywać. Jeśli chcecie aby strona rozwijała się w kierunku, który Was interesuje, dajcie znać czego ma być tutaj więcej: muzyki, filmików, linków do ciekawych stron, a może więcej materiałów do gry lub ćwiczenia? Pozdrawiam i czekam na Wasze odpowiedzi:
Nowe nagrania na YouTube:
Poluzjanci - Randka na Księżycu

Wesołych Świąt!
Samych trafionych dzwięków, mnóstwa koncertów, wielkich imprez
spełnienia muzycznych marzeń i wystrzałowej zabawy sylwestrowej życzy Klangshooter!
Zachęcam do zapisania się do mnie na indywidualne lekcje gry na gitarze basowej w konserwatorium muzycznym w Poznaniu! Można to zrobić telefonicznie dzwoniąc między 14 a 20 pod numer: 061-64-65-207 lub pod 603-809-272. Więcej informacji dotyczących zakresu nauczania w dziale biografia oraz na stronie konserwatorium.
Już niebawem będziecie mogli spodziewać się pierwszego Dema zespołu HeartBeat! Bieżące wydarzenia tej formacji możecie śledzić na stronie: www.heartbeat.muzzo.pl

Udało się! Po wielu próbach i bardzo krótkim czasie w studiu nagraliśmy z zespołem Caledonia nasze pierwsze Demo. Nagrania dostępne są w dziale Muzyka.
Ogłoszenie dla uczniów!!!
Od piątku (25.IV) oraz soboty rozpoczyna się prowadzony przeze mnie kurs gry na gitarze basowej w ramach Konserwatorium muzycznego w Poznaniu. Ponieważ od pewnego czasu nie udzielam już lekcji prywatnie, zachęcam wszystkich zainteresowanych do zapisywania się! Kurs obejmuje 10 godzin zegarowych, możliwość ćwiczenia w dowolne dni na terenie Zamku w Poznaniu oraz bogatsze materiały edukacyjne. Koszt całości wynosi 300 zł. Istnieje możliwośc rozłożenia płatności 2 razy po 160 zł. Można też dodatkowo zapisać się na lekcje teorii, kształcenia słuchu oraz gry w zespole. Lekcje są prowadzone indywidualnie, z możliwością ustalenia godzin zajęć =) Ważne jest jednak, aby odbywały się regularnie. Poziom kursu jest dopasowany do ucznia. Uczę zarówno na poziomie początkującym jak i zaawansowanym. Na lekcję nie potrzeba brać własnego wzmacniacza. Wystarczy gitara i kabel typu jack-jack. Zgłoszenia proszę składać telefonicznie lub mailowo. Więcej na stronie www.konserwatorium.pl
11.IV - Wyjazd do Sierakowa z zespołem Caledonia
Wraz z uczniami POSM na ul. oraz studentami Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu mieliśmy przyjemność zagrać na jublieuszowej edycji koncertu "Wiosny Klasyków". Szczegóły znajdują się na stronie Zamku Opalińskich. Dzień później w Domu Kultury we Wronkach odbył się koncert zespołu Caledonia.
Od 26 Marca do 3 Kwietnia - Wyjazd do Włoch z zespołem Poligrodzianie.
Rzym, Paola oraz Wenecja podbite! Pogoda była piękna, morze śródziemne szalało jak dzikie a ja odpoczywałem długimi wieczorami ogladając zachód słońca. Wyglada na to, że czasmi z muzyki da się żyć =) Zainteresowanych zachęcam do obejrzenia zdjęć w galerii. Viva Italia!
W związku ze wzrostem zainteresowania udzielanymi przeze mnie lekcjami, postanowiłem przenieść je na bardziej formalny obszar. Od 11 lutego 2008 roku będę uczył w prywatnej szkole muzycznej, na stanowisku nauczyciela gry na gitarze basowej. Szkoła ta nosi nazwę Konserwatorium Muzycznego i znajduje się w Zamku, który uchodzi za centrum kultury miasta Poznania. Zajęcia prowadzone są w formie kursu, który składa się z lekcji indywidualnych, teorii muzyki, kształcenia słuchu oraz lekcji w zespole. Dużą zaletą jest możliwość wyboru tego co nas interesuje. Wszelkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie: www.konserwatorium.pl Uważam, że jest to bardzo dobra oferta, dla tych którzy od dawna chcieli dowiedzieć się czegoś więcej o muzyce, bliżej poznać jej zasady i naturę. Wszyscy zainteresowani mogą dzwonić do biura Konserwatorium codziennie od godz. 14-20 (tel. 061 - 64 65 207), natomiast pytania dotyczące lekcji gry na gitarze basowej najlepiej wysyłać do mnia na maila: tulkas86@o2.pl
Zapraszam wszystkich na koncert zespołu Unwind w którym gram na basie!
Koncert odbędzie się 15 Grudnia w klubie Blue Note o godzinie 20:30.
Szczegóły dotyczące występu znajdziecie poniżej:
Muzyka zespołu Unwind jest przeznaczona dla wszystkich fanów największych przebojów muzyki popularnej zarówno polskiej jak i zagranicznej. W tym sezonie oferujemy dwa rodzaje repertuaru: "Świąteczne Zapomnienie", czyli tradycyjne kolędy w nowoczesnej i oryginalnej aranżacji oraz popularno-rozrywkowy - charakterystyczny dla naszego zespołu. Dla koneserów i miłośników bardziej wyrafinowanych stylów muzycznych przewidujemy miłe i ciekawe niespodzianki w klimatach takich jak jazz, funk czy soul. Zestawienie ze sobą tych stylów muzycznych z pewnością sprawi, że koncert ten będzie wyjątkowy. Myślę, że czegoś takiego jeszcze nie było, dlatego warto wziąć udział w takim wydarzeniu. Koncert będzie podzielony na dwie części. Oryginalność pierwszej (kolędowej) będzie polegała na utrzymaniu tradycyjnej atmosfery świątecznej w nowym brzmieniu i konwencji. Druga - popisowa - cześć pokaże to co "tygrysy lubią najbardziej" - zespół zaprezentuje swoje możliwości wokalne i instrumentalne w bardzo ambitnym repertuarze w klimacie opisanym powyżej. Niestety nie mogę zdradzić więcej szczegółów ponieważ będzie to niespodzianka. Dodam tylko, że będzie solo basu więc warto przyjść! =P Wejściówki na koncert można kupić na miejscu za jedyne 7zł. Do zobaczenia! =)

Udzielę lekcji gry na gitarze basowej!! - tanio, fachowo i profesjonalnie.
Zakres: Technika Klangowa, Funk, Groove, Rock, Blues, Wiedza teoretyczna. Kwalifikacje: Absolwent Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Uczeń wirtuoza gitary basowej Zbigniewa Wrombla oraz uczestnik wielu warsztatów Jazzowych. Wieloletnie doświadczenie muzyczne oraz sceniczne. Lekcje odbywają się na Politechnice Poznańskiej niedaleko Ronda Rataje. Cena: 20 zł / godzina lub 30 zł / półtora godziny.
Od pewnego czasu można posłuchać i zobaczyć jak gram na youtube pod adresem: http://pl.youtube.com/Klangshooter

(4.11.07) Witam ponownie po krótkiej przerwie! Dzisiejszego dnia mam przyjemność pochwalić się moim pierwszym "solowym" nagraniem! Album ten o nazwie "Wasted Chances" to zbiór utworów, które graliśmy kiedyś razem w gronie najbliższych mi przyjaciół. Członkami tego zespołu byli: Michał Zator - autor większości utworów, obecnie student AMuz w Poznaniu grający już teraz na harfie w klimatach celtyckich, Kacper Stachowiak - obecnie perkusista zespołu Amaryllis, Krzysztof Nowaczyk który obecnie studiuje na UAM w Poznaniu oraz Sebastian Szram - jak widać nadal trwam w basowym rzemiośle :) To właśnie Wam drodzy koledzy dedykuję te nagrania mając nadzieję, że nasze drogi muzyczne jeszcze nie raz się zbiegną. Niektóre z utworów są już dostępne są w dziale [Muzyka]! Niebawem powinno pojawić się ich więcej. Na gitarze basowej gram ja, a resztę instrumentów niestety odtwarza program komputerowy. Mimo tego mam nadzieję, że nagrania Wam się spodobają. Pozdrawiam!

Dla tych którzy nie wiedzieli co się ze mną działo przez ten czas zamieszczam krótki opis moich muzycznych działań: Latem podróżowałem z Poligrodzianami po Francji gdzie pokonalismy ponad 5000 tysięcy km w trasie przez niecałe dwa tygodnie. Byliśmy również na ogólnopolskim festiwalu Folklorystycznym w Świnoujściu gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce. Zrezygnowałem też, że współpracy z jednym zespole i nawiązałem współpracę z drugim na Akademii Muzycznej. Obecnie szykuje się do nagrania w studiu. Efekty już niebawem :)

Zapraszam wszystkich na koncert jednego z najlepszych funkowych zespołów w polsce
Więcej informacji znajdziecie na stronie www.poluzjanci.fora.pl


(16.04.07) Tego dnia wróciłem z Majorki gdzie grałem z Poligrodzianami w ramach
"XII World Folkdance Festival" czyli XII Światowego Festiwalu Folklorystycznego w którym brało 50 róznych zespołów z całego świata. Wrażenia były niesamowite.
Majorka to rzeczywiście turystyczny raj. Nie da się opisać tego co tam zobaczyłem
dlatego zachęcam do obejrzenia zdjęć które ukażą się wkrótce w galerii.
(21.02.2007) Dziś odbyła się sesja zdjęciowa zespołu UnWind w salonie "Reserved".
Zdjęcia będą dostępne w galerii.
(06.02.2007) Na internetowym portalu HotMagazine ukazał się artykuł dotyczący UnWind Band! Jego treść możecie przeczytać tutaj. Zachęcam do komentarzy =)
Pozdrawiam serdecznie nareszcie skutecznie!
Zapewnie zastanawiścię się dlaczego w ostatnim czasie nie dawałem wielu oznak życia zwłaszcza na mojej stronie internetowej. Powodem tego były sesja, nagrania oraz wyjazdy z zespołami. Mimo wielu obowiązków i ogólnego braku czasu mam się całkiem dobrze i nadal aktywnie działam czego dowodem jest nowa strona internetowa oraz to czym zwłaszcza chciałbym się pochwalić: Nowa płyta promująca zespół "UnWind" którą nagraliśmy niedawno w studio!
Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z tego nagrania. Dziękuje członkom zespołu oraz wszystkim którzy wspierali nas na drodze do naszego małego sukcesu.
Jednak to nie wszystko...
Niektórzy z Was wiedzą, że gram również na kontrabasie w zespole Poligrodzianie.
Plan wyjazdów na obecny rok jest wprost obiecujący. Jeśli wszystko pójdzie dobrze w kwietniu pojadę na Majorkę, w czerwcu do Holandii, a w Lipcu do Francji. W międzyczasie pewnie zagramy jeszcze kilka koncertów w kraju o czym z pewnością dam znać tutaj.

Strona jest jescze w fazie testowej i będzie stopniowo rozbudowywana.
Jeśli napotkacie jakieś błędy lub macie jakieś uwagi proszę dajcie mi o tym znać.
Nie bójcie się krytyki, bo właśnie jej oczekuję! Pozdrawiam